Mechanikos fakultetas Padaliniai Naujienos ir skelbimai
2016 m. lapkričio 16-18 d dienomis į Medžiagotyros ir suvirinimo katedrą buvo atvykę svečiai (Dr. Valery V. Zhylinski ir Dr. Vadzim Chayeuski) iš Baltarusijos valstybinio technikos universiteto Chemijos, elektrochemijos gamybos technologijų ir elektronikos medžiagų, bei Fizikos katedrų. Susitikimo metu buvo pasidalinta katedrų praktine patirtimi mokslo srityje ir aptartos galimybės tolimesniam bendradarbiavimui studijų srityje, bei sukurti bendrą specializaciją „Paviršiaus inžineriją“.

Vizitas į Baltarusiją

2016 m. rugsėjo 13-16 dienomis, atstovaujant Vilniaus Gedimino technikos universitetui, Mechanikos fakulteto mokslininkai dr. O. Černašėjus, dr. N. Višniakov, dr. R. Lukauskaitė ir dr. J. Škamat lankėsi Baltarusijos nacionalinės mokslo akademijos Fizikos-technikos institute ir Baltarusijos nacionaliniame technikos universitete.
2016 m. rugsėjo 13 dieną kartu su Baltarusijos nacionalinės mokslo akademijos Fizikos-technikos instituto mokslininkais, Medžiagų lazerinio apdorojimo technologijos laboratorijos vedėju V.S. Golubevu ir Mikrokristalinių ir amorfinių medžiagų laboratorijos vedėju A.T. Voločko buvo organizuotas bendras seminaras. Susitikimo metu buvo aptarti ir apibendrinti Lietuvos ir Baltarusijos dvišalio bendradarbiavimo mokslo projekto „SLS sukepintų geležies pagrindo miltelių paviršiaus lazerinio modifikavimo tyrimai“ Nr. TAP-LB-14-035 atliktų mokslinių tyrimų rezultatai.
Mechanikos fakulteto mokslininkai taip pat dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Modern methods and technologies of creation and processing of materials“ ir pristatė pranešimą „The research of the surface of SLS samples treatment by laser processing”.
2016 m. rugsėjo 16 dieną Mechanikos fakulteto mokslininkai lankėsi Baltarusijos nacionaliniame technikos universitete. Įvyko susitikimas su Medžiagotyros katedros vedėju profesoriumi V.M. Konstantinovu ir lazerinių, bei plazminių technologijų laboratorijos vedėju profesoriumi O.G. Devoino. Buvo aptartos galimybės dėl bendradarbiavimo mokslo srityje ir galimų Baltarusijos doktorantų stažuočių VGTU Mechanikos fakultete.