Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

Studijos

Geriausi baigiamieji darbai
Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto Mechanikos inžinerijos katedros studentai žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis ir baigiamųjų bakalauro darbų gynimuose pristatė pačių suprojektuotus ir pagamintus 3D spausdintuvo bei penkių ašių frezavimo staklių prototipus. Studentų darbai įrodė, kad norint gaminti pasaulinio lygio technologijas užtenka nedidelio biudžeto, didelio noro ir kūrybiškumo.

3D spausdintuvas, suprojektuotas ir pagamintas Ryčio Mitkaus, pritaikytas spausdinti įvairius vienetinius gaminius, detales, edukacinius modelius ar prototipus iš pasaulyje populiariausių polimerinių medžiagų. Gana didelė (200 x 200 milimetrų) darbo zona leidžia gaminti nemažus techninius objektus.

Martyno Kamičaičio suprojektuotos ir pagamintos penkių ašių frezavimo staklės yra sumažintas kompiuterinio skaitmeninio valdymo (computer numerical control, CNC) frezavimo centro modelis. Tokius įrenginius gamina žymios pramonės pasaulio įmonės iš Vokietijos ar Japonijos. VGTU studento modelis taip pat kaip ir 3D spausdintuvas gali būti naudojamas įvairių detalių prototipų gamybai. Tikimasi, kad ateityje, kiek patobulinus stakles ir pritaikius specialią valdymo sistemą, jomis būtų galima gaminti ir sudėtingų formų detales – turbinų mentes, laivų sraigtų mentes ar net dantų protezų prototipus.

„Studentų susidomėjimas mokslu ir jų motyvacija viską padaryti kuo geriau visada džiugina dėstytojus. Jaunuosius mechanikos inžinierius skatiname, kad baigiamuosiuose darbuose būtų ne tik projektas ir jo brėžiniai, bet ir realus, veikiantis įrenginys arba maketas. Juk tuomet studentai gali įgyti tokios patirties, kuri tikrai pravers darbo rinkoje“, – sako VGTU Mechanikos inžinerijos katedros vedėjas prof. dr. Mindaugas Jurevičius.

Dažniausiai baigiamąjį bakalauro darbą sudaro pasirinkto įrenginio brėžiniai ir projektavimo metu atlikti skaičiavimai, tačiau Rytis Mitkus ir Martynas Kamičaitis nusprendė savo darbus įgyvendinti praktikoje. Po gamybinės praktikos įsidarbinę metalo apdirbimo įmonėje „Vingriai“ jie ne tik patys gamino visas įrenginiams reikalingas detales ar juos surinkinėjo, bet ir projektavo gaminius ir sudarinėjo mechaninio apdirbimo programas įvairioms įmonėje užsakomoms detalėms gaminti.
Įdomus Kristijono Ardavičiaus baigiamasis darbas tema „Save balansuojančio vienaračio kūrimas“.
Baigiamieji VGTU Mechanikos inžinerijos katedros studentų darbai sulaukė didelio Bakalauro laipsnio suteikimo komisijos dėmesio ir aukščiausių įvertinimų. Komisijos pirmininkas UAB „Abplanalp Engineering“ technikos direktorius inžinierius Viktor Perfilov sveikindamas bakalaurus jų darbus pavadino pavyzdiniais.
Buvo ir daugiau įdomių gerai paruoštų baigiamųjų darbų, visus sunku išvardinti.
Abiejų diplomantų vadovas buvo doc. dr. Vadim Mokšin, konsultavo  Mechanikos inžinerijos katedros dėstytojai, studentams daug padėjo Mašinų ir technologijų mokomosios laboratorijos meistrai. Studentai daug ką atliko mūsų katedros mokomojoje laboratorijoje, meistrai su jais dirbo neskaičiuodami darbo valandų (pasilikdami po darbo).
VGTU Viešosios komunikacijos direkcija 2014.07.02 parengė ir išplatino pranešimą žiniasklaidai „Tarp VGTU studentų baigiamųjų darbų – 3D spausdintuvo prototipas“. Jis buvo publikuotas štai šiose žiniasklaidos priemonėse:
  • Puslapio administratoriai:
  • Andrius Gedvila
  • Irena Survilaitė Jakštienė
  • Artūras Kilikevičius
  • Justinas Gargasas
  • Olegas Černašėjus
  • Justė Kareivaitė