Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Mechanikos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija VGTU Mechanikos fakultete – svečias iš Tailando

VGTU Mechanikos fakultete – svečias iš Tailando

2016-12-14
VGTU Mechanikos fakultete – svečias iš Tailando
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete viešėjo dėstytojas Abeykoon Mudiyanselage Harsha Sameera iš Azijos technologijos instituto, Tailando.
 
Svečias skaitė paskaitas VGTU studentams robotechnikos ir automatizavimo temomis, pristatė lytėjimo perdavimo galimybių tyrimus. Kalbėdamas apie inovatyvią savo darbo sritį, Azijos technologijos instituto atstovas atkreipė dėmesį, kad jau keletą amžių žmonės sėkmingai gali įrašyti ir perduoti vaizdą bei garsą. Tačiau kvapą, skonį ir lytėjimą technologijų pagalba perduoti vis dar sunku. Savo pristatyme jis pasakojo apie atliekamus tyrimus, susijusius su nuotoline chirurgija (angl. „remote surgery“ arba „telesurgery“), kuri suteikia galimybę daktarui atlikti operaciją, kurios metu jo pacientas yra fiziškai nutolusioje vietoje.
 
Pagal Erasmus mainų programą į VGTU atvykęs Azijos technologijos instituto atstovas susitiko su Mechanikos fakulteto prodekanu Justinu Gargasu, Užsienio ryšių direkcijos direktorės pavaduotoja Aleksandra Sokolova ir Erasmus+ institucine koordinatore Dovile Mackevičiene bei aptarė naujų tarptautinių projektų, kuriuos būtų galima plėtoti tarp Azijos technologijos instituto ir Mechanikos mokslo institutų, galimybes.
 
Svečias aplankė VGTU mechanikos fakulteto mokslines ir mokomąsias laboratorijas, viešėjo „Linkmenų fabrike“ bei susipažino su jų vykdoma veikla. 
    • Puslapio administratoriai:
    • Justinas Gargasas
    • Olegas Černašėjus
    • Justė Kareivaitė