Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Mechanikos fakultetas yra vienas iš seniausių fakultetų universitete.
Mechanikos fakulteto pradžia - 1956 metai, kai buvo įkurtas KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius.

1960 m. KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius pertvarkytas į vakarinį KPI Mechaninės technologijos fakultetą, kuriame buvo pramoninės ir civilinės statybos specialybės.
Nuo 1961 m. fakultetas tapo KPI Vilniaus filialo Mechaninės technologijos fakultetu, kuriame studentai pradėjo studijuoti ir dieniniame skyriuje.
Nuo 1969 -1990 m. Vilniaus inžinerinio statybos instituto Mechaninės technologijos fakultetas.
1990 m. fakulteto pavadinimas pakeistas į Vilniaus technikos universiteto Mechanikos fakultetą.
Iki 1994 m. fakultetas buvo didžiausias tuometiniame visame Technikos universitete.
Iki 1990 m. Lietuvos pramonei buvo reikalingas didelis specialistų poreikis, tad fakultete studijavo daug studentų.
Apie 1991-1992 m. fakultetas buvo pertvarkytas ir dvi katedros: Taikomosios matematikos ir mechanikos bei Braižybos, buvo perkeltos į kitus padalinius.
1994 m. Mechanikos fakultetas buvo dar kartą padalintas ir iš atsiskyrusios katedros suformuotas naujas Transporto inžinerijos fakultetas, o Aviacijos mechanikos katedra buvo perkelta į Aviacijos institutą. Tokiu būdu iš fakultete buvusių 9 katedrų liko tik 3 katedros - Mašinų gamybos, Medžiagotyros ir suvirinimo bei Poligrafinių mašinų. Vėliau buvo įkurtos Biomechanikos ir Pramonės įmonių valdymo katedros.
2013 m. Mašinų gamybos katedrą apjungus su Pramonės įmonių valdymo katedra buvo įkurta nauja Mechanikos inžinerijos katedra.
2013 m. rugsėjo 02 d. fakultete buvo įkurta Mechatronikos ir robotikos katedra.
2017 m liepos 01 d. vykdant Vilniaus Gedimino technikos universiteto padalinių restrukturizaciją buvo sujungtos katedros (vietoj 5 katedrų liko 3). Šiuo metu fakultete yra: Mechanikos ir medžiagų inžinerijos, Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos ir Biomechanikos inžinerijos katedros. 

Fakultete yra Mechanikos mokslo institutas, kuriam priklauso 3 mokslo laboratorijos: Skaitinio modeliavimo, Medžiagų tyrimo ir Eksperimentinės mechanikos. 

 
    • Puslapio administratoriai:
    • Justinas Gargasas
    • Olegas Černašėjus
    • Justė Kareivaitė