Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Mechanikos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4745
El. paštas mechanik@vgtu.lt
Mechanikos fakultetas yra vienas iš seniausių fakultetų universitete. Mechanikos fakulteto pradžia - 1956 metai, kai buvo įkurtas KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius.
1960 m. KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius pertvarkytas į vakarinį KPI Mechaninės technologijos fakultetą, kuriame buvo pramoninės ir civilinės statybos specialybė.
Nuo 1961 m. fakultetas tapo KPI Vilniaus filialo Mechaninės technologijos fakultetu, kuriame studentai pradėjo mokintis ir dieniniame skyriuje.
1969-1990 m. pavadintas - Vilniaus inžinerinio statybos instituto Mechaninės technologijos fakultetu.
1990 m. fakulteto pavadinimas buvo pakeistas į Vilniaus technikos universiteto Mechanikos fakultetą.
Iki 1994 m. fakultetas buvo didžiausias tuometiniame Technikos universitete.
Iki 1990 m. Lietuvos pramonė buvo silpna, tačiau jaunų žmonių, kurie rinkosi studijas Mechanikos fakultete skaičius buvo didelis.
1991-1992 m. nuo Mechanikos fakulteto atskilo dvi didelės katedros: Taikomosios matematikos ir mechanikos bei Braižybos. 1994 m. fakultetas dar kartą neteko keturių katedrų: Transporto mašinų, Statybos ir kelių mašinų, Pervežimų organizavimo ir Aviacijos mechanikos katedrų. Tokiu būdu iš fakultete buvusių 9 katedrų liko tik 3 katedros - Mašinų gamybos, Medžiagotyros ir suvirinimo bei Poligrafinių mašinų. Vėliau buvo įkurtos Biomechanikos ir Pramonės įmonių valdymo katedros (1996 m.).
2013 m. Mašinų gamybos katedrą apjungus su Pramonės įmonių valdymo katedra atsirado Mechanikos inžinerijos katedra.
2013 m. rugsėjo 02 d. buvo įkurta nauja Mechatronikos ir robotikos katedra.
Dabar fakultete yra  5 katedros: Mechanikos inžinerijos, Medžiagotyros ir suvirinimo, Poligrafinių mašinų, Biomechanikos bei Mechatronikos ir robotikos katedros.
Mechanikos fakulteto sudėtyje yra 3 mokslo padaliniai: Mechanikos mokslo institutas, Suvirinimo tyrimų ir diagnostikos mokslo laboratorija, bei Vibroakustinių tyrimų ir diagnostikos laboratorija.
Fakultete dirba 91 darbuotojas iš jų 43 mokslininkai: 5 prof. habil. dr., 7 prof. dr., 27 doc. dr., 4 dr. 
Doktorantūroje studijuoja 18 doktorantų. 
    • Puslapio administratoriai:
    • Justinas Gargasas
    • Olegas Černašėjus
    • Justė Kareivaitė