Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Mechanikos fakultetas Apie fakultetą

Apie fakultetą

Mechanikos fakultetas yra vienas iš seniausių fakultetų universitete. Mechanikos fakulteto pradžia - 1956 metai, kai buvo įkurtas KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius.
1960 m. KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius pertvarkytas į vakarinį KPI Mechaninės technologijos fakultetą, kuriame buvo pramoninės ir civilinės statybos specialybė.
Nuo 1961 m. fakultetas tapo KPI Vilniaus filialo Mechaninės technologijos fakultetu, kuriame studentai mokėsi ir dieniniame skyriuje.
1969-1990 m. - Vilniaus inžinerinio statybos instituto Mechaninės technologijos fakultetas.
1990 m. fakulteto pavadinimas pakeistas į Vilniaus technikos universiteto Mechanikos fakultetą. 
Dabar fakultete yra 3 katedros: Mechanikos ir medžiagų inžinerijos, Biomechanikos bei Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos.
Fakultete yra Mechanikos mokslo institutas, kuriam priklauso 3 mokslo laboratorijos: Skaitinio modeliavimo, Medžiagų tyrimo ir Eksperimentinės mechanikos.
Mechanikos fakultete dirba 80 dėstytojų, iš jų 44 (55 %) turi mokslinį vardą ar mokslinį laipsnį. Visų fakulteto dėstytojų amžiaus vidurkis – 41,7 m., o dėstytojų, turinčių mokslinį vardą, ar mokslinį laipsnį – 53,1 m. Fakultete dirba 2 habilituoti daktarai, mokosi 18 doktorantų. 


 
    • Puslapio administratoriai:
    • Justinas Gargasas
    • Olegas Černašėjus
    • Justė Kareivaitė