Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Mechanikos fakultetas Apie fakultetą
Mechanikos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4745
El. paštas mechanik@vgtu.lt

Apie fakultetą

Mechanikos fakultetas yra vienas iš seniausių fakultetų universitete. Mechanikos fakulteto pradžia - 1956 metai, kai buvo įkurtas KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius.
1960 m. KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius pertvarkytas į vakarinį KPI Mechaninės technologijos fakultetą, kuriame buvo pramoninės ir civilinės statybos specialybė.
Nuo 1961 m. jis tampa KPI Vilniaus filialo Mechaninės technologijos fakultetu, kuriame studentai pradėti mokyti ir dieniniame skyriuje.
1969-1990 m. tai - Vilniaus inžinerinio statybos instituto Mechaninės technologijos fakultetas. 1990 m. fakulteto pavadinimas pakeistas į Vilniaus technikos universiteto Mechanikos fakultetą. 
Dabar fakultete yra 5 katedros: Mechanikos inžinerijos, Medžiagotyros ir suvirinimo, Poligrafinių mašinų, Biomechanikos bei Mechatronikos ir robotikos.
Mechanikos fakulteto sudėtyje yra 3 mokslo padaliniai: Mechanikos mokslo institutas, Suvirinimo ir medžiagotyros problemų institutas bei Vibroakustinių tyrimų ir diagnostikos laboratorija.
Mechanikos fakultete dirba 80 dėstytojų, iš jų 44 (55 %) turi mokslinį vardą ar mokslinį laipsnį. Visų fakulteto dėstytojų amžiaus vidurkis – 43 m., o dėstytojų, turinčių mokslinį vardą, ar mokslinį laipsnį – 63 m. Fakultete dirba 2 habilituoti daktarai, mokosi 16 doktorantų. Ateityje, katedros turės galimybes atjauninti katedrų pedagoginio personalo gretas.....
    • Puslapio administratoriai:
    • Justinas Gargasas
    • Olegas Černašėjus
    • Justė Kareivaitė